Diotec Semiconductor P4SMAJ11C
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Mfr. Part # :
P4SMAJ11C
Description
TVS SMA 11V 400W BI
DataSheet
P4SMAJ11C PDF
Price is not available, please RFQ
P4SMAJ11C Tech Specifications
  • Series:-
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
  • Voltage - Breakdown (Min):12.2V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:20.1V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):19.9A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)