Central Semiconductor 1SMB6.5CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMB6.5CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 6.5V 11.2V SMB
DataSheet
1SMB6.5CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMB6.5CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):6.5V
  • Voltage - Breakdown (Min):7.22V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11.2V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):53.6A
  • Power - Peak Pulse:600W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)