Central Semiconductor 1SMC58CA BK PBFREE
Mfr. Part # :
1SMC58CA BK PBFREE
Description
TVS DIODE 58V 93.6V SMC
DataSheet
1SMC58CA BK PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMC58CA BK PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):58V
  • Voltage - Breakdown (Min):64.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:93.6V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):16A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)