Central Semiconductor 1SMC90CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMC90CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC
DataSheet
1SMC90CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMC90CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):90V
  • Voltage - Breakdown (Min):100V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:146V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.3A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)