Central Semiconductor 1SMC130CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMC130CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 130V 209V SMC
DataSheet
1SMC130CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMC130CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):130V
  • Voltage - Breakdown (Min):144V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:209V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.2A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)