Central Semiconductor 1SMC22CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMC22CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
DataSheet
1SMC22CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMC22CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
  • Voltage - Breakdown (Min):24.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):42.2A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)