Central Semiconductor 3SMC85CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
3SMC85CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 85V 137V SMC
DataSheet
3SMC85CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
3SMC85CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):85V
  • Voltage - Breakdown (Min):94.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):20.8A
  • Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)