Central Semiconductor 1.5CE33CA TR PBFREE
Mfr. Part # :
1.5CE33CA TR PBFREE
Description
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO201
DataSheet
1.5CE33CA TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1.5CE33CA TR PBFREE Tech Specifications
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):28.2V
  • Voltage - Breakdown (Min):31.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.7V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):33A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)