Diotec Semiconductor P4SMAJ17A
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Mfr. Part # :
P4SMAJ17A
Description
TVS SMA 17V 400W UNI
DataSheet
P4SMAJ17A PDF
Price is not available, please RFQ
P4SMAJ17A Tech Specifications
  • Series:-
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:1
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
  • Voltage - Breakdown (Min):18.9V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):14.5A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)