Central Semiconductor 1SMB54CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMB54CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB
DataSheet
1SMB54CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMB54CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):54V
  • Voltage - Breakdown (Min):60V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:87.1V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.9A
  • Power - Peak Pulse:600W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)