Central Semiconductor 3SMC36CA BK PBFREE
Mfr. Part # :
3SMC36CA BK PBFREE
Description
TVS DIODE 36V 58.1V SMC
DataSheet
3SMC36CA BK PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
3SMC36CA BK PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
  • Voltage - Breakdown (Min):40V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:58.1V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):51.6A
  • Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)