Diotec Semiconductor P4SMAJ120
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Mfr. Part # :
P4SMAJ120
Description
TVS SMA 120V 400W UNI
DataSheet
P4SMAJ120 PDF
Price is not available, please RFQ
P4SMAJ120 Tech Specifications
  • Series:-
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:1
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
  • Voltage - Breakdown (Min):133V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:214V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.9A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)