TSC (Taiwan Semiconductor) SMAJ15CHR3G
Manufacturer :
TSC (Taiwan Semiconductor)
Mfr. Part # :
SMAJ15CHR3G
Description
400W 18.6V 10% BIDIRECTIONAL TVS
DataSheet
SMAJ15CHR3G PDF
Price is not available, please RFQ
SMAJ15CHR3G Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
  • Voltage - Breakdown (Min):16.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26.9V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):14.9A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:Automotive
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)