ProTek Devices SM5KW36CA
Manufacturer :
ProTek Devices
Mfr. Part # :
SM5KW36CA
Description
TVS DIODE ARRAY
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SM5KW36CA PDF
Price is not available, please RFQ
SM5KW36CA Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
  • Voltage - Breakdown (Min):40.2V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:58.1V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):86A
  • Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TA)