Micro Commercial Components (MCC) SMCJ30CA-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Components (MCC)
Mfr. Part # :
SMCJ30CA-TP
Description
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SMCJ30CA-TP PDF
Price is not available, please RFQ
SMCJ30CA-TP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
  • Voltage - Breakdown (Min):33.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):31A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)