Diotec Semiconductor 3.0SMCJ13A
Mfr. Part # :
3.0SMCJ13A
Description
TVS SMC 13V 3000W UNI
DataSheet
3.0SMCJ13A PDF
Price is not available, please RFQ
3.0SMCJ13A Tech Specifications
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
  • Voltage - Breakdown (Min):14.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):139.5A
  • Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)