Central Semiconductor 1.5SMC12A TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1.5SMC12A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMC
DataSheet
1.5SMC12A TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1.5SMC12A TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:1
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):10.2V
  • Voltage - Breakdown (Min):11.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:16.7V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):90A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)