Central Semiconductor CMATVS3V3 TR PBFREE
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CMATVS3V3 TR PBFREE
Description
TVS DIODE 3.3V 11V SOD923
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CMATVS3V3 TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CMATVS3V3 TR PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:1
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
  • Voltage - Breakdown (Min):5V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):7A (8/20µs)
  • Power - Peak Pulse:80W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)