Central Semiconductor 1SMB14CA TR13 TIN/LEAD
Mfr. Part # :
1SMB14CA TR13 TIN/LEAD
Description
TVS DIODE 14V 23.2V SMB
DataSheet
1SMB14CA TR13 TIN/LEAD PDF
Price is not available, please RFQ
1SMB14CA TR13 TIN/LEAD Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
  • Voltage - Breakdown (Min):15.6V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.8A
  • Power - Peak Pulse:600W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)