Central Semiconductor 3SMC90CA BK PBFREE
Mfr. Part # :
3SMC90CA BK PBFREE
Description
TVS DIODE 90V 146V SMC
DataSheet
3SMC90CA BK PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
3SMC90CA BK PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):90V
  • Voltage - Breakdown (Min):100V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:146V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):20.6A
  • Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)