Central Semiconductor 1SMB36CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMB36CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 36V 58.1V SMB
DataSheet
1SMB36CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMB36CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
  • Voltage - Breakdown (Min):40V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:58.1V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.3A
  • Power - Peak Pulse:600W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)