TSC (Taiwan Semiconductor) SMAJ33CAHM2G
Manufacturer :
TSC (Taiwan Semiconductor)
Mfr. Part # :
SMAJ33CAHM2G
Description
TVS DIODE 33V 53.3V DO214AC
DataSheet
SMAJ33CAHM2G PDF
Price is not available, please RFQ
SMAJ33CAHM2G Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
  • Voltage - Breakdown (Min):36.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.5A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:Automotive
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)