Central Semiconductor 1SMB48CA TR13
Mfr. Part # :
1SMB48CA TR13
Description
TVS DIODE 48V 77.4V SMB
DataSheet
1SMB48CA TR13 PDF
Price is not available, please RFQ
1SMB48CA TR13 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):48V
  • Voltage - Breakdown (Min):53.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:77.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.7A
  • Power - Peak Pulse:600W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)