Central Semiconductor 3SMC7.5CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
3SMC7.5CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 7.5V 12.9V SMC
DataSheet
3SMC7.5CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
3SMC7.5CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
  • Voltage - Breakdown (Min):8.33V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):232.6A
  • Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)