ProTek Devices SLVU2.8-4-LF
Manufacturer :
ProTek Devices
Mfr. Part # :
SLVU2.8-4-LF
Description
TVS DIODE ARRAY
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SLVU2.8-4-LF PDF
Price is not available, please RFQ
SLVU2.8-4-LF Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:4
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):2.8V
  • Voltage - Breakdown (Min):3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):30A (8/20µs)
  • Power - Peak Pulse:600W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:Ethernet
  • Capacitance @ Frequency:3pF @ 1MHz
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)