ProTek Devices SM15KWE36CA
Manufacturer :
ProTek Devices
Mfr. Part # :
SM15KWE36CA
Description
TVS DIODE ARRAY
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SM15KWE36CA PDF
Price is not available, please RFQ
SM15KWE36CA Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
  • Voltage - Breakdown (Min):40V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:59.7V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):251A
  • Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TA)