Yageo SMAJ36CA/TR13
Manufacturer :
Yageo
Mfr. Part # :
SMAJ36CA/TR13
Description
TVS DIODE
DataSheet
SMAJ36CA/TR13 PDF
Price is not available, please RFQ
SMAJ36CA/TR13 Tech Specifications
  • Series:SMAJ
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
  • Voltage - Breakdown (Min):40V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:58.1V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.9A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)