Diotec Semiconductor P4SMAJ28CA
Mfr. Part # :
P4SMAJ28CA
Description
TVS SMA 28V 400W BI
DataSheet
P4SMAJ28CA PDF
Price is not available, please RFQ
P4SMAJ28CA Tech Specifications
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
  • Voltage - Breakdown (Min):31.1V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.8A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)