Central Semiconductor 3SMC28CA BK PBFREE
Mfr. Part # :
3SMC28CA BK PBFREE
Description
TVS DIODE 28V 45.4V SMC
DataSheet
3SMC28CA BK PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
3SMC28CA BK PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
  • Voltage - Breakdown (Min):31.1V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):66A
  • Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)