Carling Technologies CLB-403-12C3N-B-A/40
Manufacturer :
Carling Technologies
Mfr. Part # :
CLB-403-12C3N-B-A/40
Description
CIR BRKR THRM 40A 250VAC 32VDC
Catalog
Circuit Breakers
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
CLB-403-12C3N-B-A/40 PDF
Price is not available, please RFQ
CLB-403-12C3N-B-A/40 Tech Specifications
  • Series:CLB
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Panel Mount
  • Breaker Type:Thermal
  • Current Rating (Amps):40A
  • Voltage Rating - AC:250 V
  • Voltage Rating - DC:32 V