Carling Technologies MF2-B-24-250-1-BC5-B-C
Manufacturer :
Carling Technologies
Mfr. Part # :
MF2-B-24-250-1-BC5-B-C
Description
CIR BRKR 0.5A 250VAC 80VDC
Catalog
Circuit Breakers
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
MF2-B-24-250-1-BC5-B-C PDF
Price is not available, please RFQ
MF2-B-24-250-1-BC5-B-C Tech Specifications
  • Series:M
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Panel Mount
  • Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Current Rating (Amps):500mA
  • Voltage Rating - AC:250 V