Carling Technologies CA4-X0-03-017-111-E
Manufacturer :
Carling Technologies
Mfr. Part # :
CA4-X0-03-017-111-E
Description
CIR BRKR 17MA 240VAC 125VDC
Catalog
Circuit Breakers
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
CA4-X0-03-017-111-E PDF
Price is not available, please RFQ
CA4-X0-03-017-111-E Tech Specifications
  • Series:C
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Panel Mount
  • Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Current Rating (Amps):17mA
  • Voltage Rating - AC:240 V
  • Voltage Rating - DC:125 V