Carling Technologies A61-B2-10-090-133-C
Manufacturer :
Carling Technologies
Mfr. Part # :
A61-B2-10-090-133-C
Description
CIR BRKR THRM 0.09A .250 QC
Catalog
Circuit Breakers
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
A61-B2-10-090-133-C PDF
Price is not available, please RFQ
A61-B2-10-090-133-C Tech Specifications
  • Series:A
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:Panel Mount
  • Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Current Rating (Amps):90mA
  • Voltage Rating - AC:277 V
  • Voltage Rating - DC:80 V