Carlo Gavazzi GMB632PC16
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
GMB632PC16
Description
CIR BRKR THERM 16A 240VAC/125VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
GMB632PC16 PDF
Price is not available, please RFQ
GMB632PC16 Tech Specifications
  • Series:GMB63
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Breaker Type:Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps):16A
  • Voltage Rating - AC:240 V
  • Voltage Rating - DC:125 V