Carlo Gavazzi GMB632PC40
Mfr. Part # :
GMB632PC40
Description
CIR BRKR THERM 40A 240VAC/125VDC
DataSheet
GMB632PC40 PDF
Price is not available, please RFQ
GMB632PC40 Tech Specifications
  • Breaker Type:Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps):40A
  • Voltage Rating - AC:240 V
  • Voltage Rating - DC:125 V