Carlo Gavazzi GMB631PC16
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
GMB631PC16
Description
CIR BRK THERM-M 16A 240VAC/60VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
GMB631PC16 PDF
Price is not available, please RFQ
GMB631PC16 Tech Specifications
  • Series:GMB63
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Breaker Type:Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps):16A
  • Voltage Rating - AC:240 V
  • Voltage Rating - DC:60 V