Carlo Gavazzi GMB632PC20
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
GMB632PC20
Description
CIR BRKR THERM 20A 240VAC/125VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
GMB632PC20 PDF
Price is not available, please RFQ
GMB632PC20 Tech Specifications
  • Series:GMB63
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Breaker Type:Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps):20A
  • Voltage Rating - AC:240 V
  • Voltage Rating - DC:125 V