Carlo Gavazzi GMB633PC16
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
GMB633PC16
Description
CIR BRKR THERM-MAG 16A 240VAC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
GMB633PC16 PDF
Price is not available, please RFQ
GMB633PC16 Tech Specifications
  • Series:GMB63
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Breaker Type:Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps):16A
  • Voltage Rating - AC:240 V