Carlo Gavazzi GMB631PC1.6
Mfr. Part # :
GMB631PC1.6
Description
CIR BRKR THERM 1.6A 240VAC/60VDC
DataSheet
GMB631PC1.6 PDF
Price is not available, please RFQ
GMB631PC1.6 Tech Specifications
  • Breaker Type:Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps):1.6A
  • Voltage Rating - AC:240 V
  • Voltage Rating - DC:60 V