Suntsu Electronics, Inc. PCT6.8/4BM
Mfr. Part # :
PCT6.8/4BM
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 4V 1411
DataSheet
PCT6.8/4BM PDF
Price is not available, please RFQ
PCT6.8/4BM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:6.8 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4 V
  • Type:Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Lifetime @ Temp.:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1411 (3528 Metric)
  • Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)