Suntsu Electronics, Inc. PCT22/6DK
Mfr. Part # :
PCT22/6DK
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2917
DataSheet
PCT22/6DK PDF
Price is not available, please RFQ
PCT22/6DK Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:6.3 V
  • Type:Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Lifetime @ Temp.:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.114" (2.90mm)