Suntsu Electronics, Inc. PCT1/25CK
Mfr. Part # :
PCT1/25CK
Description
CAP TANT 1UF 10% 25V 2312
DataSheet
PCT1/25CK PDF
Price is not available, please RFQ
PCT1/25CK Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25 V
  • Type:Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Lifetime @ Temp.:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.102" (2.60mm)