Suntsu Electronics, Inc. LSR47/6BLM1200
Mfr. Part # :
LSR47/6BLM1200
Description
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 1411
DataSheet
LSR47/6BLM1200 PDF
Price is not available, please RFQ
LSR47/6BLM1200 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:47 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3 V
  • Type:Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance):1.2Ohm @ 100kHz
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Lifetime @ Temp.:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1411 (3528 Metric)
  • Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)