Suntsu Electronics, Inc. PCT.33/6AM
Mfr. Part # :
PCT.33/6AM
Description
CAP TANT 0.33UF 20% 6.3V 1206
DataSheet
PCT.33/6AM PDF
Price is not available, please RFQ
PCT.33/6AM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.33 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3 V
  • Type:Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Lifetime @ Temp.:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)