Suntsu Electronics, Inc. LSR100/10CK75
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
LSR100/10CK75
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2312
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
LSR100/10CK75 PDF
Price is not available, please RFQ
LSR100/10CK75 Tech Specifications
  • Series:LSR
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:100 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:10 V
  • Type:Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance):75mOhm @ 100kHz
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Lifetime @ Temp.:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.102" (2.60mm)