Suntsu Electronics, Inc. PCT2.2/4XLM
Mfr. Part # :
PCT2.2/4XLM
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 4V 0805
DataSheet
PCT2.2/4XLM PDF
Price is not available, please RFQ
PCT2.2/4XLM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.2 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4 V
  • Type:Molded
  • ESR (Equivalent Series Resistance):25Ohm @ 100kHz
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Lifetime @ Temp.:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)