Elco (AVX) NOSY227M002R0100
Mfr. Part # :
NOSY227M002R0100
Description
CAP NIOB OXI 220UF 20% 2.5V 2917
DataSheet
NOSY227M002R0100 PDF
Price is not available, please RFQ
NOSY227M002R0100 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:220 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:2.5 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhms
  • Current - Leakage:11 µA
  • Dissipation Factor:8%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:Y
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
  • Features:Low ESR
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)