Elco (AVX) NOJY477M001RWJ
Manufacturer :
Elco (AVX)
Mfr. Part # :
NOJY477M001RWJ
Description
CAP NIOB OXI 470UF 20% 1.8V 2917
Catalog
Niobium Oxide Capacitors
DataSheet
NOJY477M001RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJY477M001RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:470 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:1.8 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):300 mOhms
  • Current - Leakage:16.9 µA
  • Dissipation Factor:8%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:Y
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)