Elco (AVX) NOJA156M004SWJ
Manufacturer :
Elco (AVX)
Mfr. Part # :
NOJA156M004SWJ
Description
CAP NIOB OXIDE 15UF 20% 4V 1206
Catalog
Niobium Oxide Capacitors
DataSheet
NOJA156M004SWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJA156M004SWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:15 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):2 Ohms
  • Current - Leakage:1.2 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Manufacturer Size Code:A
  • Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)