Elco (AVX) NOJA476M001RWJ
Mfr. Part # :
NOJA476M001RWJ
Description
CAP NIOB OXID 47UF 20% 1.8V 1206
DataSheet
NOJA476M001RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJA476M001RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:47 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:1.8 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):1.6 Ohms
  • Current - Leakage:1.7 µA
  • Dissipation Factor:8%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Manufacturer Size Code:A
  • Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)